Elit Sporcular Spor Kulübü

Cimnastik

Elit Sporcular Spor Kulübü Cimnastik branşıCimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle en erken başlanabilen bir spor olan, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır.
Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır.
Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Her spor branşı belli oranda denge,esneklik, kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik, dinamizim ve dayanıklılık gibi temel motorik özellikleri içerir.
Cimnastik sporu çok küçük yaşlarda başlar bunun nedeni ise küçük yaşlarda vücuttaki eklem ve kas yapısının kolay şekillenebilir olmasıdır.
Dolayısıyla küçük yaşta spora cimnastikle başlayan çocukların diğer sporlara yönelmek istemesi durumunda vücut yapılarında bir hazır bulunuşluk söz konusu olur ve diğer spor branşlarında cimnastik yapmamış bireylerle kıyaslandıklarında üst düzey bir yatkınlık ve başarı örneği sergilerler. Aynı zamanda yapılan egzersizler esnasında grupça hareket edebilme yetisini paylaşmayı, yardımlaşmayı ve belirli bir disiplin anlayışıyla davranmayı çocuklara temelden aşılayan bir spor branşıdır.

Kısacası neden cimnastik sorusunun cevabı; cimnastiğin hoş görü, disiplin, öz güven, sosyalleşme, yardımlaşma, yaratıcılık ve temel fiziksel gelişim açısından bir çocuğun ihtiyacı olan her şeyi içinde barındıran bir spor branşı olmasıdır. Ankara’daki salonumuza, ‘elit sporcular spor kulübü’ ne yılların deneyimi ve başarıyla örülmüş bu sıcaklıkla derslerimize bekliyoruz…

Not: Cimnastik branşımızın yaş aralığı “03-08″dir.